Xiaomi Smart Band 8 Pro’nun küresel fiyatı sızdırıldı

Xiaomi, geçtiğimiz Ağustos ayında Çin’de piyasaya sürdüğü Xiaomi Smart Band 8 Pro modelini şimdi de küresel pazara sunmaya hazırlanıyor. Bu ay sonunda düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) global lansmanın yapılması bekleniyor.

Akıllı saat tasarımına benzer bir yapıya sahip olan bu fitness takip cihazı, kullanıcılara çeşitli sağlık ve egzersiz takibi özellikleri sunuyor. Resmi küresel lansmanından önce, güvenilir kaynaklardan Sudhanshu Ambhore, Xiaomi Smart Band 8 Pro‘nun Avrupa fiyatı hakkında bilgiler paylaştı. Sızdırılan bilgilere göre, Band 8 Pro’nun Avrupa fiyatı 89 Euro olarak belirlendi ancak bazı promosyonlar ve yerel vergilere bağlı olarak fiyat 69 Euro’ya kadar düşebilir. Bu durum, Xiaomi’nin Band 7 Pro modelini 99 Euro’dan piyasaya sürmüş olmasını düşündüğümüzde tüketiciler için olumlu bir haber olarak değerlendiriliyor. Yeni modelin daha düşük bir fiyattan satışa sunulması, alıcılar tarafından memnuniyetle karşılanacaktır.

Xiaomi Smart Band 8 Pro’nun küresel fiyatı sızdırıldı

Renk seçenekleri konusunda ise şirket, Xiaomi Smart Band 8 Pro‘yu Siyah ve Gümüş olmak üzere iki farklı renkte sunacak. Cihaz, 1.74 inç büyüklüğünde bir AMOLED ekrana sahip ve 60Hz yenileme hızı ile 600 nit parlaklık sunuyor. 5 metreye kadar suya dayanıklılık özelliği de bulunuyor. Xiaomi Smart Band 8 Pro‘nun sağlık ve fitness özellikleri arasında; kalp ritmi takibi, SpO2 sensörü, uyku takibi, adet döngüsü monitörü ve stres seviyesi takibi gibi işlevler yer alıyor. Ayrıca 150’den fazla spor modunu destekliyor ve boks gibi aktiviteler sırasında somatik duyularla ilgili verileri takip edebilen bir somatosensör içeriyor.

Cihaz, rota takibini daha doğru bir şekilde yapabilmesi için beşten fazla uydu sistemini destekleyen yerleşik bir GNSS çipine sahip. Ayrıca, yerleşik bir sesli asistan içeriyor ve diğer Xiaomi akıllı cihazlarını kontrol etmek için kullanılabiliyor. Kamera ve müzik kontrolü, el feneri, hava durumu güncellemeleri ve bildirimleri gösterebilme gibi özellikleri de barındırıyor. Xiaomi Smart Band 8 Pro, tam şarjla 14 güne kadar dayanabilen 297mAh kapasiteli bir pile sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x