Samsung Galaxy A55 5G modelinin render görüntüleri sızdırıldı

Akıllı telefon pazarının lider ismi Samsung, telefon satışlarının büyük bölümünü orta segmentteki modelleirne borçlu. Bu da şirketin orta seviye telefonlarına ayrı bir önem vermesi anlamına geliyor. Özellikle de Galaxy A Serisi Samsung’un orta segmente ambargo koyan serisi olarak biliniyor.

Samsung Galaxy A55 5G modelinin render görüntüleri sızdırıldı

Güney Koreli teknoloji devi, orta seviyeye yeni bir soluk getirecek olan Galaxy A55 5G modelini yakın zamanda satışa sunmayı hedefliyor. Telefonun özellikleri henüz net değil ancak bazı tahminler var. Bu tahminlere göre cihaz, gücünü Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos 1480’den alacak. 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile gelmesini beklediğimiz cihazın elbette 256 GB ve 512 GB depolama alanına sahip olan versiyonları da satışta olacak.

Samsung Galaxy A55 5G’nin ekran tarafında da oldukça iddialı olacağını net bir şekilde ifade edebiliriz. 6.5 inç büyüklüğünde olan AMOLED panel ile gelmesini beklediğimiz telefonda 120 Hz tazeleme oranı mevcut olacak. Modelin bataryası ise 25W hızlı şarj desteğine sahip olan 5.000 mAh’lik bir pilden oluşacak. Telefonun çıkış tarihi henüz bilinmiyor ancak render görüntüleri sızdırıldı. Bu görüntüleri zaten haberimizin içeriğinden inceleyebilirsiniz. Ancak kısaca yorumlayacak olursak Galaxy A Serisinin genel tasarım yapısından şaşılmadığını ifade edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x