İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: Beni tehdit etmeye kalkma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Sirkeci–Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi’nin açılışında konuştu.

“ZAT, ZEVAT…”

Erdoğan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda bu ülkeyi kimler yönetiyor? Biz yönetiyoruz. Şu anda İstanbul’da bulunan bu zat ve ya zevat böyle bir imkana sahip mi? Değil. Fakat, 31 Mart’tan itibaren, inşallah Murat Kurum kardeşimizle birlikte AK Parti yerel yönetimiyle Cumhur İttifakı Ankara’da elele verdiğimiz zaman herhangibir inşallah sarkma sözkonusu olmayacak ve yola emin adımlarla yürüyeceğiz. Kaldığımız yerden yeniden Bismillah diyerek işe koyulacak inşallah aziz İstanbul’un fetret devrini sona erdireceğiz.” dedi.

İMAMOĞLU: İTİRAF EDİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’ın bu sözlerine Arnavutköy’de düzenlediği mitingte yanıt verdi.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Utanmadan ‘Benden sonra sayın Topbaş İstanbul’a güzel bir çehre kavuşturdu’ demiş. 5 imar dosyasına imza atmadı diye ‘metal yorgunu’ diyerek görevden almadınız mı?

Kendisini siyaset dünyasına kazandıran Necbettim Erbakan için ne demişti “Yaş yetmiş iş bitmiş” bugün kendisi 70 yaşına girdi.

Ben kendisine böyle bir şey demeyeceğim ama beni tehdit etmeye kalkma. Bu gün yine itiraf etmiş beni engellediğini. Murat Kurum gelirse işler aksamaz diyerek beni engellediğini itiraf etmiş. Bu milleti tehdit etmeyin. ‘Oy yoksa hizmet de yok’ diye tehdit ederseniz bu millet de size gereken cevabı verir…”

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x