Hediyesine Bomba Düzeneği Kurulan Ukrayna Genelkurmay Başkanı’nın asistanı, patlama sonucu öldü

Ukrayna Genelkurmay Başkanı’nın asistanı Gennadiy Çastyakov, doğum günü hediyesinin içine el bombasının patlaması sonucu yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Patlamada Çastyakov’un 13 yaşındaki oğlu da ağır yaralandı.

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy, sosyal medya hesabından olaya ilişkin paylaşımda bulundu. Zalujnıy paylaşımında, asistanı ve yakın arkadaşı Çastyakov’un “trajik koşullarda” ailesiyle doğum gününü kutladığı sırada öldüğünü açıkladı.

Doğum günü hediyelerinin birinin içinde bilinmeyen bir patlayıcının infilak ettiğini vurgulayan Zalujnıy, olayın neden ve koşullarının soruşturma sırasında belirleneceğine dikkat çekti. Zalujnıy, sözlerine şöyle devam etti: “Gennadiy’in eşi ve 4 çocuğu kaldı. Ailesine başsağlığı diliyorum. Gennadiy, tam ölçekli savaşın başlamasından bu yana benim için güvenilir bir omuz oldu, hayatını tamamen Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne ve Rus saldırganlığıyla mücadeleye adadı.”

Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre 39 yaşındaki Çastyakov’un el bombası patlaması sonucu yaşamını yitirdiği duyuruldu. Açıklamanın devamında, 13 yaşındaki oğlunun ağır yaralandığı ifade edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x