Gelmiş geçmiş en iyi hikaye moduna sahip oyunlar

Tek oyunculu oyunlara adanmış bu liste, ortama en zengin ve en sevilen deneyimleri sunuyor.

God of War Ragnarök

God of War Ragnarök başlığı altında, 2018’in God of War yeniden başlatmasının etkisiyle kıyaslanabilecek az sayıda oyun var. Bu yüzden, bir devam oyununun aynı şiddet düzeyini karşılayamayacağını düşünmek anlaşılabilir bir durum. Ancak Santa Monica Studio, Kratos’un, oyun dünyasının en sevilen anti-kahramanlarından birinin kurtuluş öyküsünü sürdüren God of War Ragnarok ile meydan okumayı başardı. Oyun, Kratos’un karmaşık geçmişini daha da derinlemesine işlerken, genç oğlu Atreus’un zihnine daha da fazla dalıyor ve onları aldatıcı Odin’i devirmek için çatışmalı yollara sürüklüyor. Bu daha büyük, daha cesur devam oyunu, ilk oyunun epik savaşını korurken oyunculara Metroidvania tarzı bir oyun tasarımı kullanarak daha fazlasını görmeleri ve yapmaları için fırsatlar sunuyor. Bu hikayeyi sonuna kadar götürmek için gereken yaklaşık 30 saati ayırdıysanız, sonunda hem ağlayıp hem de sevinçten havalara uçabilirsiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt” oyununda oyuncular, kaba bir canavar avcısı olan Geralt of Rivia’nın botlarına giriyor. Geralt, arkadaşlarını bulmak ve insan ırkını köleleştirmeye kararlı ölü atlar üzerindeki hayaletlerden oluşan Vahşi Av ile bir savaşa hazırlanmak için bir göreve çıkıyor. Dünya etrafında dolaşırken biraz para kazanmak için, Geralt daha az dünya sonu yaratıklarını avlayarak, insanlara terör salan kurt adamlar, grifonlar, ghoul’lar ve diğer ölümcül düşmanları yok etmek için ödüller alabilir. Bir silah arsenaline, büyüyen yetenek ve büyü koleksiyonuna ve Roach adında güvenilir bir atına sahip olan The Witcher 3: Wild Hunt, tüm yan görevler dahil tahmini 100 saatten fazla oyun süresi sunuyor. Netflix serisini izledikten sonra Witcher evrenine atlamak ya da serinin önceki oyunlarını oynamış olmak fark etmez; bu, sizi başından çekecek muhteşem bir fantezi macerası.

Marvel’s Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man 2” ise, daha küçük ama yine de etkili bir çıkış yapan Spider-Man: Miles Morales’in ardından hayranların büyük başarıya ulaşan 2018 orijinalinden sonra haykırdığı tam teşekküllü devam oyunu. Bu hikaye, New York City için felaket olabilecek çok yönlü bir tehdidi alt etmek için birlikte çalışan Peter ve Miles’ı takip ediyor. Serinin iki önceki oyunundan radikal bir şekilde farklı olmasa da, oyunculara her iki karakter arasında da sorunsuz bir şekilde geçiş yapma şansı sunarak Insomniac’ın gelişmekte olan süper kahraman dünyasına yeni bir derinlik katıyor. İyileştirilmiş görseller ve taze yeni mekaniklerle birlikte, bu, kusursuz bir süper kahraman macerası ve peşinden sürükleyen harika bir hikaye sunuyor.

Doom Eternal

Doom Eternal‘da, Dünya tamamen şeytanlar tarafından işgal edilmiş durumda ve yalnızca Doom Slayer gezegeni tamamen cehennemsel bir yıkımdan kurtarabilir. Oyun, elinizdeki ağır silah arsenalı ile pürüzsüz, hızlı tempolu bir şeytan avlama deneyimi sunuyor; roketatarlar, plazma tüfekleri, gelişmiş pompalı tüfekler ve motorlu testereler dahil olmak üzere birçok araçla kötülüğü yok edebilirsiniz. Doom Eternal, 2016’daki yeniden başlatmanın daha büyük, daha iyi bir versiyonudur ve yine Id Software tarafından geliştirilmiştir. Doom Eternal, önceki taksitlerin klasik maraton katliamlarını sunarken, oyunculara Slayer ve insanlığı yok etmeye kararlı yaratıklar hakkında daha fazla bilgi edinme şansı veren ilginç bir giriş ve arka plan da içerir.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2‘de, Arthur Morgan belki yalnız bir koruyucu değildir ama şu anda bulunabilecek en iyi tek oyunculu oyunlardan biridir. Hikayeye dayalı görevlere sadık kalıp Arthur ve Van der Linde çetesinin yasadan kaçmasına yardımcı olursanız, devasa açık dünya ortamını nadir hayvan postları ve balık avlamak için serbestçe keşfedersiniz ya da yerel salonları vurarak tam bir hayduta dönüşürsünüz, bu sürükleyici dünya bir şekilde sizi Eski Batı’ya çekecektir. Red Dead Redemption 2, piyasadaki en iyi açık dünya deneyimlerinden biri olarak kalmaya devam ediyor, bu yüzden 1899’un kanun kaçakları ayarları genellikle ilginizi çekmese bile dalışa değer. Hayranlar hala DLC beklerken oyunun çevrimiçi çok oyunculu modu dikkat çekiyor ve PC sürümü biraz sarsak da, yine de yenmesi zor.

The Outer Worlds

The Outer Worlds, Obsidian’ın uzay çağı RPG’si, 2019’daki birçok en iyinin ödülünde adaydı. The Outer Worlds, oyuncuları ahlaki ikilemlere sürükleyen gelecekçi görevler, savaşılacak tuhaf yaratıklar ve her RPG’de olduğu gibi, seçebileceğiniz bir dizi uyumsuz yoldaş dolu hafif yürekli, kendi yolunuzu seçebileceğiniz bir macera sunar. Oyunun büyük bir bölümü savaş üzerine kurulu olsa da, hikaye ağırlıklıdır ve sizden her zaman zorlu düşmanları vurmak yerine malzeme toplamanızı ve NPC’lerle sohbet etmenizi gerektirir. Yoldaşlarınızın kendi hikayeleri de keşfetmek için eğlencelidir ve çevre ile yaratık tasarımı, yan görevleri görmezden gelip gezegensel manzaralara bakmanızı sağlayacak kadar etkileyicidir. The Outer Worlds, uzay maceralarına atılmak isteyen ama Deathclaws ile uğraşmak ya da Borderlands’teki gibi düşman dalgalarını indirmek istemeyenler için mükemmel bir RPG’dir. Başlaması kolay bir oyun olup, hikayeye daha fazla içerik ekleyen hikaye odaklı bir DLC ile gelir.

Death Stranding

Death Stranding, Metal Gear Solid serisinin vizyoner arkasındaki Hideo Kojima’nın en son oyunudur. Oyun, “Death Stranding” olarak bilinen, yaşam ve ölüm arasındaki bir alandan yıkıcı yaratıkların Dünya’yı dolaşmaya başlamasına izin veren kıyamet sonrası bir olayın ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde geçer. Sam Porter Bridges olarak oynuyorsunuz, dağınık insan kolonilerini birbirine bağlamak ve malzeme teslim etmekle görevlendirilmiş bir kurye. Oyun bazıları için yavaş olabilir — Bridges çok sayıda teslimat yapmak için güzel ama tekrarlayan arazide çok yürüyüş yapar, oyunu gelişmiş bir yürüyüş simülatörü haline getirir — ancak hikaye bir başyapıt olarak kalmaya devam ediyor ve Amerika’nın politik bölünmesi üzerine yaptığı yorumlar ve çevresel felaket sonrası ele aldığı konular ile övgü topluyor. Death Stranding, PS4’e özel olarak piyasaya sürüldü, ancak daha sonra PC’ye ve PS5 için Direktörün Kesimi ile geldi.

The Last of Us Part II

The Last of Us Part II’nin çıkışı, birçok oyuncuyu inanılmaz bir hikaye, unutulmaz karakterler ve önceki oyunundan evrilmiş gibi hissettiren bir oynanışla büyüledi. Tek oyunculu maceralar söz konusu olduğunda, Naughty Dog gibi yapan çok az stüdyo var — ekip, Crash Bandicoot günlerinden bu yana uzun bir yol kat etti. Hikaye, The Last of Us Part II’nin odak noktasıdır ve intikam hikayesini, iki karakterin bakış açılarından iç içe geçen hikayesini anlatır. Hikayesi bazı hayranlar ve eleştirmenler arasında biraz tartışma yaratmış olsa da, Naughty Dog ve Sony tarafından sunulan kalite seviyesini inkar edemezsiniz. The Last of Us Part II’nin bu oyunu özel kılan detaylarına girmeden anlatmak zor, ama işler yoluna girince bırakması zor olacak. Bu oyun çıktığında neden bu kadar tartışmalı olduğunu anlamak mümkün ama beklentileri altüst ettiği için alkışlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x